Język angielski dla początkujących – jak szybko zobaczyć efekty, zanim się poddasz?

Jeżeli jesteś osobą początkującą w języku angielskim to znakomicie trafiłeś/aś. W tym wpisie, przekażę Tobie najskuteczniejszą i najkorzystniejszą metodę dla początkujących przy rozpoczynaniu nauki języka angielskiego. Dzięki niej możesz bardzo szybko dostrzec rezultaty w postaci rozumienia języka angielskiego (bez czekania kilku lat jak przy zwykłych metodach) oraz znacząco ułatwi Ci ona późniejszą, bardziej rozszerzoną edukację angielskiego, jeśli oczywiście będziesz chciał/a.

Osobiście sam stosowałem ten sposób i wiem jak on świetnie działa dla początkujących. Jeżeli bym go nie stosował, nauka szkolnymi metodami gdzie uczą od razu wszystkiego bez patrzenia na przydatność byłaby o wiele trudniejsza i dłuższa. Skąd to wiem? Bo chodziłem do szkoły i języka angielskiego się tam nie nauczyłem :) Proste.

Napis po angielsku oraz po polsu - język angielski dla początkujących

Język angielski dla początkujących powinien być skupiony głównie na najważniejszym materiale. W taki sposób ograniczamy materiał, a początkujący nie marnuje czasu i nie musi trudzić się z rzeczami mniej przydatnymi.

Nie trudno się domyśleć, że dla początkujących nauka np. na jakimś kursie językowym, gdzie na pierwszych zajęciach od razu dają nam stosy podręczników, rozmaitych ćwiczeń itd., jest dość przytłaczająca. Jeżeli uczestniczyłeś/aś w takich zajęciach to wiesz na dodatek, że większość z tego materiału nawet w ogóle nie wykorzystasz w życiu.

Osoba początkująca chce przecież tylko szybko poznać podstawy, by cokolwiek rozumieć w języku angielskim, a nie od razu czytać książki naukowe, gdzie nauka słownictwa tam występującego, może potrwać „trochę” dłużej.

Nawet jeżeli nie myślisz w ten sposób, to polecam Ci się przestawić. Uwierz mi, jeśli jesteś osobą początkującą nie ucz się od razu wszystkiego jak leci. 80% osób początkujących w języku angielskim, które tak zaczynają, poddaje się po maksymalnie 2 tygodniach, albo i krócej. Dzieje się tak, dlatego, że taka nauka jest żmudna i zanim zobaczysz po niej jakiekolwiek efekty rozumienia angielskiego, może minąć, tak jak w szkole… kilka lat.

Obrazek przedstawiający zadowoloną i zmotywowaną minęPatrząc z punktu m.in. psychologicznego w przypadku uczenia się na samym początku tylko i wyłącznie najpopularniejszego słownictwa lub zwrotów wraz z wymową, osoba początkująca widzi efekty o wiele wiele szybciej, a to z kolei przekłada się na ogromną motywację osoby uczącej się, bo widzi, że to naprawdę działa… i uczy się dalej!

Ucz się mądrze!

Według badań odpowiedni zbiór 1000 słów, które są najczęściej używane przez anglików czy amerykanów, odpowiada 80% zrozumienia takiego typowego, potocznego języka. Taką ilość słów wraz z wymową jesteś wstanie opanować bardzo dobrze, wręcz perfekcyjnie jeżeli się przyłożysz – w, uwaga… zaledwie kilka miesięcy.

Pierwsze efekty zobaczysz jeszcze szybciej, a wszystko za sprawą uczenia się tylko tego co najistotniejsze, nie zasad gramatyki i słownictwa używanego raz na dwa lata. Ja jednocześnie oglądałem sobie jeszcze filmy/filmiki z angielskimi napisami oraz na zmianę z polskimi, by mieć jeszcze lepsze efekty, więc też  polecam, jeżeli masz czas 😉

Zauważ, że ucząc się powszechnymi metodami, gdzie uczą osoby początkujące wszystkiego naraz, a nie tylko tego, co jest najczęściej używane jak przy tej metodzie, zajęłoby Ci to może z 3 lata, zanim osiągnąłbyś/ęłabyś taki poziom rozumienia języka angielskiego.

Rzecz jasna, tak jak wspominałem, większość osób już dawno by się poddała, stwierdziłaby, że to za nudne, za trudne, że po co mam się dalej uczyć skoro nie widzę efektów itd. Dlatego wybór pozostawiam Tobie, jaką drogę wybierzesz.

Gdzie się uczyć języka angielskiego dla początkujących?

Języka angielskiego możesz uczyć się tą metodą w serwisie http://1000-slow.pl Jest to jedyny, profesjonalny polski serwis dla osób początkujących, który wykorzystuje ten sposób. System jest prosty, a nauka, poza tym, że jest bardzo przyjemna, odbywa się online (przez Internet), bez żadnego ściągania, bawienia się w skomplikowane instalacje.

Możesz ćwiczyć od razu wymowę danego słówka, uczyć się tylko najpopularniejszych znaczeń czy nawet zapisywać swoje postępy, co przyspiesza naukę, bo uczysz się tylko tych słówek, których jeszcze nie znasz, a nie tak jak w przypadku zwykłej listy, gdzie musiał(a)byś „filtrować” wszystko jeszcze raz. Zobacz interesujące video o tej metodzie.

Comments
  1. urbant

    Fakt, metoda się dobrze sprawdza dla początkujących mi dużo pomogła i także polecam, inaczej trochę trudno jest zacząć naukę angielskiego.

  2. Marta

    Według mnie to najlepszy sposób, w szczególności dla starszych ludzi, którzy zwykle chcą tylko się zacząć komunikować, a nie poznawać latami wszystkie zasady gramatyczne. Choć dla młodych też ok, bo łatwiej na początku opanować tylko te najważniejsze rzeczy.

ADD YOUR COMMENT