Szybka nauka angielskiego online tą metodą jest najprostszym i najszybszym sposobem…

Dowiedziałeś się właśnie, że wyjeżdżasz za granicę, do pracy lub z jakiegokolwiek innego powodu chcesz szybko nauczyć się angielskiego? Jeżeli TAK, to w tym krótkim artykule zdradzę Ci sekret ludzi, którzy są w stanie już po kilku miesiącach zacząć dobrze rozumieć język angielski (i jakikolwiek inny) bez czekania kilku lat jak w przypadku większości metod.

Obrazek flagi Wielkiej Brytanii z napisem FAST, co oznacza po polsku - SZYBKOSzybka nauka angielskiego jest realna pod warunkiem, że nie marnotrawisz swojego czasu w pierwszej kolejności na wszystkich zasadach gramatycznych tak jak uczą nas w szkole, co potem przekłada się na kilka lat nauki i dopiero po takim czasie zaczynamy coś rozumieć. W taki sposób nie jesteś w stanie szybko nauczyć się angielskiego.

Zanim przejdę do sedna, warto również wiedzieć, że szybka nauka angielskiego nie spowoduje, że będziesz super poprawnie układać zdania i wypowiadać się jak wykształcony Anglik ze stopniem doktora 😉 zapomnij o tym.

Na to potrzeba faktycznie kilka lat, ale nie chodzi o to. Najważniejszą rzeczą na początku drogi z językiem angielskim jest zwykłe zrozumienie przekazu, jakieś treści albo osoby, a uwierz mi, do tego nie potrzebujesz kilku lat studiowania angielskiego, skomplikowanych zasad gramatycznych itd. To są bajki, a najlepszym tego przykładem jest dziecko, które nie zna nic gramatyki, a za pomocą słów da się z nim dogadać 😉 teraz już rozumiesz o co mi chodzi? :)

Szybka nauka angielskiego = Szybka zdolność rozumienia angielskiego

W książce „Learning Vocabulary in Another Language” możemy znaleźć wiele ciekawych wyników badań dotyczących nauki języka angielskiego. Z jednego z nich wynika, że 1000 najczęściej używanych słów w języku angielskim daje nam aż 80% zrozumienia potocznego języka, czyli takiej zwykłej, przeciętnej rozmowy. Nie żadne uniwersyteckie słownictwo.

Jeżeli jedziesz za granicę do pracy to nie potrzebujesz teorii na temat zaimków, struktury zdań, części mowy, stron biernych i nie wiadomo czego jeszcze. Praktyka pokazuje, że większość z tych rzeczy i tak nigdy nie wykorzystasz w prawdziwym życiu, a opanowanie tego wszystkiego zajmie Ci co najmniej kilka lat, więc nie jest to raczej szybka nauka angielskiego :mrgreen:

Najprzydatniejszymi słowami jest w stanie dogadać się każdy, ponieważ są to słówka wykorzystywane przez każdego Anglika kilkadziesiąt razy na dzień. Zrozumienie tekstu jest proste, a jeśli jednocześnie uczysz się oryginalnej wymowy, możesz zrozumieć i dogadać się słowami z drugą osobą, w pracy, w sklepie, w hotelu itp.

I tak musisz je poznać!

No właśnie, pamiętaj, że jeśli chcesz nauczyć się angielskiego to i tak prędzej czy później musisz poznać 1000 najczęściej stosowanych słów. Jeśli Twoim celem jest szybka nauka angielskiego i szybkie rezultaty, to radzę Tobie zrobić to właśnie na samym początku. Jak nie trudno się domyśleć, taka nauka jest łatwiejsza dla początkującego, skuteczniejsza i po prostu szybsza. Dzięki temu masz chęci, by kontynuować naukę, uczysz się np. najprzydatniejszych zwrotów itd.

Jeżeli chcesz szybko nauczyć się angielskiego tą metodą, obecnie najczęściej używaną przez Polaków, kliknij tutaj. Możesz uczyć się jej całkowicie online (przez Internet) w domu.

ADD YOUR COMMENT